Podnikatelská mise, která do Indonésie a na Srí Lanku doprovodí předsedu Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha

Už loňská česká podnikatelská mise do Indonésie a na Srí Lanku potvrdila oboustranný zájem o zvýšení obchodních i investičních vztahů, a to v různých oblastech. Následný podpis Dohody o hospodářské spolupráci se Srí Lankou (letos v únoru) tak prostor pro rozvoj obchodních vztahů přímo otevřel. Současné exportní aktivity naší republiky v regionu však stále jsou – s ohledem na možnosti českých vývozců a potřeby ostrova – zcela neadekvátní. Ač se čtvrtmiliardová Indonésie pyšní třetím nejvyšším hospodářským růstem ve světě, není soběstačná v klíčových oborech, které jsou doménou Česka. Tamní prioritou je energetický sektor, obranný, těžební průmysl, technologie na zpracování odpadu, silniční a železniční infrastruktura nebo dodávky pro modernizaci i výstavbu nových letišť. V obou regionech skýtá potenciál zdravotnický sektor – zdravotnická technika i vybavení nemocnic. Téměř 80 % veškerého zdravotnického a laboratorního zařízení používaného v Indonésii pochází z dovozu, což představuje velkou obchodní příležitost. Zde je prostor i pro naše investory.

Nové konkrétní možnosti exportu do obou zemí může českým firmám přinést právě připravovaná podnikatelská mise, která do Indonésie a na Srí Lanku doprovodí předsedu Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha. Obchodní cestu ve dnech 15. až 22. září opět organizuje Hospodářská komora ČR. V průběhu mise se uskuteční Česko-indonéské podnikatelské fórum v Jakartě a Česko-srílanské fórum pak v Colombu. Další jednání s partnery i zástupci tamních obchodních institucí jsou v přípravě.

Pro tuto cestu bude vydán speciální propagační materiál – doprovodný katalog. Jeho přípravou je pověřena PP Agency. Katalog jako jediný oficiální materiál bude v průběhu mise k dispozici na všech akcích a bude předáván partnerům při jednáních v obou zemích. Naši exportéři tak opět dostávají příležitost, jak navázat spolupráci s tamními podniky. Prostřednictvím katalogu jim mohou představit a nabídnout svoji produkci, své zkušenosti a zájem o teritorium.
Katalog vyjde v angličtině. Překlady včetně grafického zpracování prezentace poskytujeme bezplatně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*