1. zahraniční cesta ministryně průmyslu a obchodu ČR do ÁZERBÁJDŽÁNU A GRUZIE

V posledních letech uskutečnila Gruzie řadu reforem. Zhruba padesátka oblastí důležitých pro podnikání doznala zásadních změn. Reformním procesem, který zemi zbavil byrokracie a který hodnotí i zahraniční experti, chce Gruzie získat pozici hospodářského lídra regionu. Díky řadě dohod s EU o volném obchodu nabízí rostoucí gruzínská ekonomika českým exportérům značný prostor pro podnikání, a to v mnoha oblastech. Prioritami jsou dopravní projekty pro železnice, silnice, stavby tunelů, energetika, elektrotechnika, průmysl chemický, kovozpracující, zemědělský, zdravotnický i farmaceutický

Také další země, desetimiliónový Ázerbájdžán, je pro naše vývozce přitažlivou destinací kvůli aktuálním vládním projektům. Jsou financovány z ropných peněz a zaměřeny na obory, které patří k našim exportním doménám: strojírenství, obranný průmysl, energetika, dopravní infrastruktura, životní prostředí, chemický nebo spotřební průmysl

Právě posílení a rozšíření obchodních vazeb s oběma destinacemi je záměrem podnikatelské mise, která ve dnech 11. až 14. září doprovodní ministryni průmyslu a obchodu ČR Martu Novákovou do obou zakavkaských států. Misi organizačně zajišťuje Hospodářská komora současně s Komorou pro hospodářské styky se SNS.

Program cesty, která počítá s podnikatelskými fóry i řadou dvoustranných jednání, umožní českým firmám setkat se v obou zemích s potenciálními partnery, importéry i s našimi zástupci ZÚ v Tbilisi a Baku.

Pro podnikatelskou cestu bude vydán speciální propagační materiál – doprovodný katalog. Jeho přípravou je pověřena PP Agency. Katalog jako jediný oficiální materiál bude v průběhu mise k dispozici na všech akcích a bude předáván partnerům při všech jednáních v obou zemích. Naše vývozní firmy dostávají jeho prostřednictvím příležitost navázat obchodní spolupráci s tamními podniky. Na stránkách katalogu jim mohou představit svoji produkci, své zkušenosti a zájem o teritorium.
Katalog vyjde v ruštině. Překlady včetně grafického zpracování prezentace poskytujeme všem podnikům bezplatně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*