Česká republika Váš obchodní partner – Rusko se speciální přílohou STROJÍRENSTVÍ, ENERGETIKA

Teritoriální publikaci Česká republika – váš obchodní partner pro Rusko vydáváme každoročně. Pro naše firmy je tamní trh v mnoha ohledech klíčový. Pozitivní vývoj ruské ekonomiky, která se již vyrovnala se sankcemi, vloni pomohl růstu našeho exportu o 9,3 %. Mnohé české firmy na ruském trhu i přes nepříznivou situaci zůstaly a mohou těžit z výhod nepřerušených kontaktů. Východní gigant je pro nás druhým nejvýznamnějším obchodním partnerem mimo EU.

Ruská strana vnímá pozitivně podnikatelské projekty podpořené českou vládou. Patří k nim i tento tištěný proexportní titul určený ruským obchodním kruhům.

Teritoriální publikaci Česká republika – váš obchodní partner připravujeme ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Min. zahraničních věcí, Svazem průmyslu a dopravy, Hospodářskou komorou, agenturou CzechTrade a dalšími institucemi. Pro naše podniky projekt představuje osvědčenou formu, jak se prezentovat na zahraničním trhu, jak oslovit a najít obchodní partnery. Pro ruské obchodní kruhy pak kompletní informaci o úrovni české ekonomiky, o možnostech vzájemné spolupráce, o úspěšných českých odvětvích. K oborům, které si v Rusku vybudovaly respekt, rozhodně patří nanotechnologie, strojírenství, energetika nebo elektrotechnika.

V nanotechnologiích patříme ve světě ke špici a v nanovláknech nemáme konkurenci. Rusko je zatím v tomto oboru na startu a plánuje obrovské investice, aby v nano průmyslu dohnalo svět. Z celkové strojírenské produkce vyvážíme více než 80 %. České stroje se dobře uplatňují i na ruském trhu, kde mnohé naše firmy působní v roli generálních dodavatelů. Mezi desítku nejžádanějších českých exportních komodit patří elektrotechnika a související obory včetně informačních systémů nebo průmyslové automatizace. A také řada dalších výrobků, spotřebního zboží nebo služeb…

Titul se za dobu své letité existence stal nepostradatelným pracovním nástrojem našich ekonomických diplomatů a českých zastoupení.

Jeho distribuce je vždy směrována na akce organizované českými zastupitelskými úřady. Ty jsou v Rusku tři – v Moskvě, Petrohradu a Jekatěrinburgu. Export v Rusku podporují rovněž tři kanceláře CzechTrade. Publikace se tak předává při jednáních s podnikatelskými organizacemi nebo ekonomickými ministerstvy, na veletrzích, výstavách, na podnikatelských fórech …

Projekt má dvojí podobu:

kromě tištěné také internetovou. Teritoriální publikace jsou ve formátu PDF umístěny na serveru www.doingbusiness.cz v sekci „Our publications“.

Firmy zde mají rovněž zápis (podle oborového i abecedního členění) a s prolinkem na jejich stránky.
Elektronická listovací verze publikace https://issuu.com/ppagency/stacks

Teritoriální publikace vyjde v ruštině a bude mít roční platnost.

Překlad i grafický návrh prezentace poskytujeme firmám bezplatně.

 

 

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*