Podnikatelská mise do Ománu

Na Blízkém východě funguje Sultanát Omán jako ostrov bezpečí a stability.  Ačkoliv není velký, představuje hospodářsky perspektivní moderní stát, který je aktivní jak v obchodě a průmyslu, tak ve službách i kultuře. Díky umírněné politice a otevřenosti trhu může zahraničním firmám umožnit rozšířit podnikatelské aktivity i do dalších zemí Arabského poloostrova.

Vláda sultanátu má ambiciózní program na přeměnu hospodářství. Cílem je vybudovat dopravní infrastrukturu (letiště, přístavy, silnice, železnice), elektrárny pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů, posílit průmysl a postavit nové závody např. na těžbu a zpracování nerostných surovin, výrobu cementu, keramických a mramorových dlaždic, tvárnic… Modernizace hospodářství Ománu dává českým podnikům, které tady zatím nejsou příliš aktivní, šanci najít zajímavé exportní příležitosti. Největší perspektivu nabízí průmysl chemický, farmaceutický, zdravotnický, elektrotechnický, energetický, potravinářský, také turistický ruch a související obory – od vybavení hotelů až po čističky odpadních vod a spalovny odpadu.

Rozšíření současných obchodních vazeb bude hlavním tématem podnikatelské mise, která ve dnech 24. až 28. března doprovodí do Ománu předsedu Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kuberu. Během pobytu se uskuteční řada obchodních jednání, pro která Hospodářská komora zajišťuje vhodné místní partnery pro potenciální spolupráci.

Pro podnikatelskou misi bude vydán speciální doprovodný katalog. Jeho přípravou byla pověřena PP Agency. Tento oficiální propagační materiál bude během mise k dispozici na všech akcích a bude předáván partnerům při jednáních. Naši exportéři v něm mohou na sebe upozornit – prezentovat svoji firmu, své zkušenosti, představit a nabídnout svoji produkci nebo služby.

Katalog vyjde v angličtině. Veškeré překlady včetně grafického zpracování prezentace poskytujeme bezplatně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*