Podnikatelská mise doprovázející prezidenta republiky Miloše Zemana do Čínské lidové republiky

Těžištěm současných česko-čínských styků je hospodářská spolupráce. Její potenciál je zejména z naší strany velký. Čína je pro Česko jedním z nejvýznamnějších obchodních partnerů, velice důležitým trhem pro naše exportéry. Řada našich firem tam úspěšně podniká. Obchodní příležitosti nacházejí ve strojírenském, energetickém, leteckém, důlním, zemědělském průmyslu, v technologiích na ochranu životního prostředí, v aplikovaném výzkumu, ve zdravotnictví, v nových materiálech. V některých oborech povýšily Česká republika a Čína spolupráci na strategické partnerství. Posiluje to ekonomickou spolupráci a rozvíjí obchod. Náš vývoz nyní dosáhl rekordního nárůstu 20 %, přesto zůstává obchodní bilance výrazně v neprospěch Česka.

Dynamiku obchodování s Čínou ovlivňují i vzájemné politické vztahy na nejvyšší úrovni. Návštěvy ministra zahraničí, premiéra a prezidenta byly vždy v Číně vstřícně přijímány.

Novou oficiální návštěvu Miloše Zemana do Číny zorganizovala Hospodářská komora ČR spolu se Smíšenou česko-čínskou komorou vzájemné spolupráce. Týden trvající podnikatelská mise (23. – 29.4.) doprovodí prezidenta u příležitosti mezinárodního fóra Belt and Road v Pekingu. I další podnikatelská fóra se uskuteční v hlavním městě, rovněž v provincii Hebei. Zástupci našich a čínských firem se setkají i na Beijing EXPO, v průmyslových zónách a na dalších obchodních místech.

Pro tuto podnikatelskou misi bude vydán speciální doprovodný katalog, jehož přípravou byla pověřena PP Agency.

Tento oficiální propagační materiál bude v průběhu mise předáván při jednáních čínským partnerům a rovněž bude k dispozici na všech společných akcích. Naši vývozci – a nejen přímí účastníci mise – dostávají možnost využít zájmu čínských podnikatelů o spolupráci s našimi podniky. Prezentací v katalogu, jehož účinnost výrazně přesahuje dobu trvání mise, na sebe upozorní a představí jim svoji produkci nebo služby.

Katalog vyjde v angličtině. Veškeré překlady včetně grafického zpracování prezentace poskytujeme bezplatně.

V případě zájmu o prezentaci v katalogu, nám prosím zavolejte na číslo: 736 752 715, nebo 221 406 603.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*