Katalog pro podnikatelskou misi do Maďarska

Na své historické maximum vyšplhal vloni náš export do Maďarska, když dosáhl hodnoty 5,11 mld. EUR. Maďarské hospodářství hlásí pozitivní makroekonomické výsledky: jeho HDP dosáhl téměř 5 % a ekonomika země tak rostla o trojnásobek průměru Evropské unie. Česko s Maďarskem si jsou vzájemně významnými partnery (z našeho pohledu jde o 10. nejdůležitější obchodní vztah, vůči Maďarům figurujeme na 8. pozici), přičemž kladné saldo obchodní bilance je na české straně.

V Maďarsku nyní působí zhruba čtyři stovky firem s českým podílem. Nejvíc se tam daří podnikům v oblastech jako strojírenství, stavebnictví, energetika, nemovitosti, automobilový, zemědělský a potravinářský průmysl, nemalé šance nabízí rovněž stavebnictví, dopravní průmysl a infrastruktura, železniční a kolejová doprava, ekologie, obranný průmysl… Oběma zemím prospívají historické vazby a je logické, že momentální prosperity v obou státech chtějí využít firmy k další a širší spolupráci.

Kancelář prezidenta republiky pověřila Hospodářskou komoru ČR organizací doprovodné podnikatelské mise prezidenta Miloše Zemana do Maďarska. Mise se uskuteční ve dnech 14. až 16. května a v čele podnikatelské delegace bude mít prezidenta HK ČR Vladimíra Dlouhého.

Program cesty počítá nejen s účastí firem na podnikatelském fóru, kde vystoupí prezident Zeman, ale i s řadou setkání s maďarskými podnikateli a rovněž s dvoustrannými jednáními firem. Účastníci mise navštíví v Budapešti největší mezinárodní veletrh Industry Days & Mach-Tech prezentující všechna odvětví průmyslové výroby v Maďarsku, jehož hlavním tématem je letos Digitalizace a průmysl 4.0. Rovněž tak organizátor jedná o možnosti návštěvy jaderné elektrárny Paks.

Pro podnikatelskou misi bude vydán speciální doprovodný katalog. Jeho přípravou byla pověřena PP Agency. Tento oficiální propagační materiál bude během mise předáván maďarským partnerům nejen na fóru, ale i při dalších jednáních, která naši účastnici povedou se svými protějšky. Naši exportéři mohou v katalogu prezentovat svoji firmu, své zkušenosti a představit tak a nabídnout svoji produkci nebo služby.

Cena prezentace v katalogu 1 A5 – 19.000 Kč, 2. strana obálky – 23.000 Kč bez DPH.

Katalog vyjde v angličtině. Veškeré překlady včetně grafického zpracování prezentace poskytujeme bezplatně.

KONTAKTUJTE NÁS PRO VÍCE INFORMACÍ, ZDE NEBO NA TEL. ČÍSLE: 221 406 603


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*