Exportní publikace pro Kanadu

Teritoriální projekt pro Kanadu 2019-2021

Podnikatelským kruhům v Kanadě představí nejen úroveň naší ekonomiky, vývoj a možnosti vzájemné obchodní výměny, ale především konkrétní české podniky, které chtějí na kanadský trh dodávat své výrobky nebo služby a najít perspektivní obchodní partnery. 

Po komplikovaném sedmiletém vyjednávání vstoupila dohoda o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou konečně do života. Komplexní hospodářská a obchodní dohoda (CETA) odstraňuje 98 % veškerých dosavadních celních překážek, čímž se otevírá kanadský trh pro služby a zboží i malým a středním podnikům. Dohoda umožní zvýšit obchod o zhruba 20 procent.

Dnes do Kanady exportuje tisícovka našich firem, z toho dvě pětiny jsou malé a střední podniky. Díky dohodě CETA, se tak českým firmám přiblíží i severoamerický region, neboť Kanada je vstupní branou na trh USA.

Garanty a partnery projektu jsou: Ministerstvo zahraničních věcí, CzechTrade, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Hospodářská komora ČR, Česká centra, Centrum pro regionální rozvoj, CzechInvest, Exportní garanční a pojišťovací společnost, Česká exportní banka aj.

Distribuci tištěné formy zajišťují: garanti projektu, Velvyslanectví ČR v Ottawě, Generální konzulát v Torontu, Honorární konzuláty ve Victorii, ve Vancouveru, Montrealu a Calgary aj., CzechTrade v Calgary Jaroslav Jelínek – vedoucí zahraniční kanceláře), obchodně ekonomický úsek v Ottawě (Josef Dvořáček – vedoucí OEÚ), podnikatelské a průmyslové svazy, hospodářská komora ČR a další instituce na podporu obchodu v zahraničí.

Tištěnou podobu prezentace doplňují další služby, zaměřené na podporu marketingových aktivit: 

·      Bezplatný zápis na vaší firmy na server www.doingbusiness.cz do sekce CzechExporters s prolinkem na vaše stránky.

·      Elektronická listovací verze publikace https://issuu.com/ppagency

Elektronická podoba teritoriálního proexportního projektu bude umístěna na webu naší ambasády v Ottawě a webu CzechTradu v Calgary.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*